AÖF Yeni Kayıt Nasıl Yapılır

Açıköğretim Fakültesi 2016-2017 yeni kayıt işlemleri nasıl yapılır, kayıt için hangi evraklar gerekiyor, internet başvurusu ne zaman başlayacak işte tüm merak edilen soruları konumuzda bulabileceksiniz.

Açıköğretim Fakütlesi Yeni Kayıt İşlemleri
Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına ÖSYM YGS sınavına giren öğrencilerin kayıtları gerçekleşir.

Herhangi YGS puan türlerinin en az birinden, 140 ve daha üzeri puan almış adaylar tercih işlemlerinde bir bölümü kazandıklarında kayıt hakkı kazanırlar.

Meslek Lisesi Mezunlar İçim Yeni Kayıt
Meslek lisesi mezunları ve İmam Hatip Liselerinden mezun olanlar örgün 2 yıllık bölüm tercih edebilecekleri gibi Açıköğretim önlisans bölümlerinden birine sınavsız geçiş yaparak kayıt olabilirler. Bu işlemler bilindiği ÖSYS başvuru ve tercih işlemleri kapsamında yapılmaktadır.

Yeni Kayıt İşlem Adımları
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına 2016-ÖSYS ile yerleşip kayıt yaptıracak adayların işlemleri İnternet Başvuru ve AÖF Bürolarından Kayıt olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilmektedir.


(video bilgi amaçladır, ilgili dönemin kayıt tarihlerini öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.)

İşlemlerin ne zaman başlayacağınızı kayıt tarihleri konusundan öğrenebilirsiniz.

Kayıt işlemlerine başlamak için buraya tıklayın.
Sırasıyla şu şekilde gerçekleşiyor.

1. "ÖSYS Yeni Kayıt" tıklayın.
2. Sonraki sayfada altta yer alan "Okudum, anladım, kabul ediyorum" işaretliyoruz ve "Kayıt İşlemi Başla" bağlantısını tıklıyoruz.
3. Sonraki adımlarda bilgilerini giriniz ve işleminizi tamamlayınız.

Kayıt işlemleri basit ve sade şekilde anlatılmıştır, kolayca yapabilirsiniz. Sistemden evraklarını indirip, sizden istenilen belgeleri tamamlayarak yine kayıt tarihleri içinde AÖF bürosuna giderek kaydınızı tamamlayınız. Son olarak büroya gitmeden Vakıfbankasına kayıt ücretini yatırmanız gerekiyor.

Açıkğretim Fakültesindeki kayıtlar önce internet üzerinden başvuru, sonra bürodan kayıt olarak tamamlanır.

Son konular :