Açıköğretim Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları

AÖF çıkmış sorular ve cevapları güz dönemi ve bahar dönemi olarak indirebilirsiniz. Açıköğretim Fakültesinin her yıl yaptığı ara sınav ile final soru kitapçıkları geçmiş yıllardan günümüze kadar güncel olarak PDF ve ücretsiz bir şeklide indirebilirsiniz.

Açıköğretim sınav soruları, sınav hazırlığı yaparken elinizin altında bulunması gereken son derece etkili kaynaklardan biridir. Çünkü benzer sorular yine gelebilir hatta aynıları çıkabilir. Kitaptan ünitelere çalışırken hangi konudan nasıl soru geleceğini çıkmış sorulara bakarak rahatça öğrenebilirsiniz.

Güz Dönemi Ara Sınav Soruları ve Cevapları İndir

Güz Dönemi Final Soruları ve Cevapları İndir

Bahar Dönemi Ara Sınav Soruları ve Cevapları İndir

Bahar Dönemi Final Soruları ve Cevapları İndir

Çıkmış sorular tekrar çıkar mı?

Elbette, Anadolu Üniversitesi öğretim üyeleri yani sınav komisyonundakiler bazı bölümlere ait derslerde cömert davranıyorlar. Bazı bölümlerde ise çıkmış sorulardan çok sık gelmediğini rastlıyoruz. Aslında bu kredili sistem ile alakalı bir durum. Açıköğretim Fakültesi yeni kredili sisteme 2013 yılında geçtiği için geniş bir soru arşivi oluşmadı.

Eski sistemde son 10 yılın soruları mevcut iken kredili sistemde şuan için son birkaç yılın sorularına ulaşabiliyoruz. Bu da aslında hiç fena değil, her geçen eğitim yılında havuzda daha fazla soru birikiyor bu da benzer ve çıkmış soruların gelme ihtimali artırıyor.

Kitabı hiç açmadım çıkmış sorular yeterli olur mu?

Açıköğretim örgün gibi olmadığı için günlük hayatımızda iş ve yoğunluğumuzdan dolayı yeterince ders çalışmaya fırsat bulamıyoruz. Bu konuda yapılması gereken tek şey çıkmış sorulara çalışmak. En azından son gayretimizi bu şekilde gösterebiliriz.

Sadece sorulara güvenerek sınava girmek bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü tekrar çıkacak soru adeti çok fazla olmayacaktır. Bu yüzden sınav haftasına girerken derslerinize göz atmanızda fayda olacaktır.

Son konular :