AÖF Tek Ders Sınavı 2015 (Açıköğretim)

AÖF tek ders sınavı ile duyuru yayınlandı. 2014-2015 eğitim yılında tek dersten sınava girecekler öğrenciler aşağıda belirtilen sınav merkezlerinde sınava girebilecekler.

Açıköğretim Fakültesinin eğitim yılı içinde yapmış olduğu 5.sınavdır ve sadece tek dersten mezun olan öğrenciler için geçerlidir. Açıköğretim tek ders sınavı giriş belgesi yine öğrenci sayfanızdan verilmektedir.

AÖF tek ders sınavına kimler girebilir?
En basit şekliyle, mezun olacaksınız ve 1 tek dersiniz kaldıysa (hangi dönemden olduğu önemli değil) bu sınava girebilirsiniz.

Tek ders sınavı başvurusu nasıl yapılır?
Başvuruya gerek yok, sistem otomatik yapıyor.

Açıköğretim tek ders sınavı 2015 ne zaman
27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 14:00

Tek ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?
Aynı güz ve bahar dönemi sınavlarında olduğu gibi ortalama 20 gün içinde açıklanır.

  1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve sadece bir (1) dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.
  2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2014-2015 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
  3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.
  4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma, klavye öğretimi ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.
  5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.
  6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.
  7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.
  8. Tek ders sınavı 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 14:00’de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.
  9. 27 Haziran 2015 Cumartesi günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.
  10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 11-12 Haziran 2015 tarihlerinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız” bağlantısından T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile öğrenci sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 – 850 200 46 10-19 (10 Hat) nolu Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

ADANA ANKARA ANTALYA BURSA DİYARBAKIR ERZURUM ESKİŞEHİR GAZİANTEP
MERSİN BOLU BURDUR YALOVA MALATYA ERZİNCAN BİLECİK KİLİS
NİĞDE ZONGULDAK ISPARTA BALIKESİR ŞANLIURFA ARDAHAN KÜTAHYA KAHRAMANMARAŞ
KAYSERİ BARTIN DENİZLİ ÇANAKKALE ELAZIĞ KARS AFYON ADIYAMAN
OSMANİYE KARABÜK ALANYA İNEGÖL BİNGÖL MUŞ
HATAY ÇANKIRI FETHİYE BANDIRMA MARDİN AĞRI
İSKENDERUN KIRIKALE SİİRT TUNCELİ
KIRŞEHİR BATMAN
KASTAMONU ŞIRNAK
YOZGAT

İSTANBUL
ANADOLU
İSTANBUL
AVRUPA
İZMİR KONYA SAMSUN TRABZON VAN
KOCAELİ EDİRNE MANİSA KARAMAN SİNOP GİRESUN IĞDIR
KOCAELİ/GEBZE EDİRNE/KEŞAN AYDIN NEVŞEHİR ÇORUM GÜMÜŞHANE BİTLİS
DÜZCE KIRKLARELİ MUĞLA AKSARAY AMASYA BAYBURT HAKKARİ
SAKARYA TEKİRDAĞ UŞAK TOKAT RİZE
ORDU ARTVİN
SİVAS

Son konular :